E-Story 2015 - Airsoft Team Žabaři

Ústí nad Labem
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

E-Story 2015

Reporty
Aneb jak se Žabáci vydali na akci v duchu Bratrstva Neohrožených.
 
Dne 17.10.2015 se konal další ročník E-Story v AS areálu Nový Dvůr – Ralsko. Akce byla pořádaná pod záštitou klubu AS Dejvice a já vám přináším Žabácký report z této akce. Žabaři se po tuto akci zúčastnili jako jednotky žlutého týmu, ve složení Vojta, Pšenda, Proky, Erby, Zobák, Hery a já Morty.
 
Upřímně v areálu kde se akce konala jsem byl poprvé v životě a už jen při příjezdu jsem byl hodně ohromený. Většinou jsem znal areály, které prostě využívaly staré opuštěné objekty, ale co zde vyrostlo v Ralsku je naprostý unikát. Ať už několik postavených budov nebo základen, tak terén, který nabízel hned několik možných scénářů.
 
Ale k tomu se vrátím později, zpět k samotné akci. Scénář byl celkem jednoduchý, rozdělený do dvou fází. Červení měli za úkol zabezpečit určené budovy a strategická místa, do toho museli během hry najít ztracené muniční bedny a zraněné výsadkáře s předstihem 15 minut. Žlutí měli za úkol dobýt všechny budovy, strategické pozice a zajmout zraněné výsadkáře. Tedy první fáze byla nastavená tak, aby žlutí vedli útok a červení bránili.
 
Druhá fáze vyměnila postavení obou týmů. Červení se přesouvají do útoku a žlutí brání. Žlutí mají za úkol bránit všechny pozice včetně dělostřelecké baterie, bonusovým úkolem byla ochrana zajatců. Červení mají za úkol dobýt veškeré budovy a odnést munici žlutých. Závěrečný úkol je zničit dělostřeleckou baterii žlutých.


Celkem jednoduché úkoly že? No podíváme se jak to vypadalo ve skutečnosti. Akce začala skoro na čas ze základny žlutých. Žabáci se tedy hrdině vrhli do útoku a po krvavém boji v délce jedné a půl minuty byl první padlý žabák. No sám musím uznat, že koordinace obrany červeného týmu byla naprosto špičková, na rozdíl od chaotického útoku žlutých.
 
Nebudu tu rozebírat průběh celé hry, jako spíše její dynamičnost. Červený tým měl dle mého názoru celou akci tak trochu navrch, díky dobré koordinaci útoku a zatlačování, což se projevovalo na ztrátách Žlutého týmu. Nicméně jsme postupovali a dokonce začali obsazovat důležité body. Sám musím vyzdvihnout Žabácký útok z kotelny do další budovy, kterou jsme získali díky překvapivému a bleskurychlému nasazení. I přes veskeré možné varianty Fáze 1 jsme jako Žlutý tým neuspěli a Červení vyhráli. Musí se nechat, že pozice bránili opravdu dobře.

Na počátku Fáze 2 jsme byli v roli obránců. Bránili jsme jako tým „Bedničkárnu“, která byla prvním bodem útoku červeného týmu. Červení útok koordinovali opravdu dlouho než začali a tlačili na nás způsobem, který jsem sám ani nechápal. I přes celkem velkou posádku Bedničkárny jsme byli téměr okamžitě ve všech oknech zatlačeni do krytu dvěma kulomečníky. Upřímně jestli mám z této akce jednu špatnou vzpomínku je to právě tahle. Kdy nám do okna soustavně kropili dva borci z krytu na vzdálenost branou pomalu jako CQB. Stačilo jen zamávat zbraní z okna a okamžitě vás zaplavili salvou stovek kulí, tenhle způsob se zdál moc nejen mě, ale celé posádce budovy, která tímhle ztratila jakoukoliv šanci na rozumnou obranu. Kdy borec č.1 měl neustále zmáčklou spoušť a borec č.2 mu z pytle sázel kule rovnou do zásobníku.
Sám jsem zkusil jejich potlačení vyřešit solovým kamikadze útokem ze zálohy. Nicméně se mi povedlo něco trochu jiného, zmařil jsem sám útok červených z boku budovy, čímž jsem se nechal objevit a kulomečníci začali kropit mým směrem. Za tu snahu to stálo, bohužel cestou na spawn jsem viděl jak moc červení pokračují v boji, kdy získali i naši základnu. Obecne na spawnu žlutých byla morálka na bodu mrazu a takto to pokračovalo do konce  hry, kdy žlutí i přes optimismus Velitele neměli žádnou chuť do útoku a znovuzískání svých strategických bodů.
 Červení po tažení vyhráli i druhou fázi. Pocity jsem celkově měl z celé akce velmi dobré, musím poděkovat AS klubu Dejvice za celou organizaci a scénář, který byl velmi dobře vymyšlený. Doufám, že příští rok bude pokračování, které se ponese ve stejném, ne-li lepším duchu.
 
Konec kvákání – Radar Morty
 
©
PšENDa
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky