Letní Bouře 2016 - Airsoft Team Žabaři

Ústí nad Labem
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Letní Bouře 2016

Reporty
Akce se konala v prostorech Vlkavy, terén jako takový byl z většiny rovný, nečlenitý, nicméně dominantou celého prostoru byl betonový plot s budovou veprostřed. Mod scénáře se jasně definovat nedá, označil bych ho jako kampaň, tedy pro výhru splnit určité úkoly s možností výhry vícero cestami. Už teď díky tomu musím pořadatelům poděkovat, protože akci mají vymyšlenou naprosto suprově a scénář je díky tomu dynamický a nestereotypní.
 
Žabáci se účastnili červeného týmu, jejichž velitelem byl Zoltán. Úkolů bylo hned několik. Hlavním úkolem bylo tedy sbírat kartičky s barvou svého týmu, co kartička – to bod, ale aby toho nebylo málo, hra měla hned několik úkolů navíc. Dobýt vlajku nepřítele, kontraktorů, dobýt varny drog, či pokupovat mapu k raketám za sto bodů.
 
Možná se v tom teď trochu ztrácíte, ale scénář díky tomu získal jistý druh dynamičnosti a taktičnosti. Tedy cíl nebyl vystřílet druhý tým a hrrrr na ně, cíl býl splnit úkol s totálním nasazením i přes mrtvoly.
 
Začátek hry hrál do rukou především žlutým, kteří získali taktickou výhodu v rozeskupení, červení se tedy už na samotném začátku hry účastnili několika bitev na různých místech, nicméně horlivě plnili úkol – sbírali kartičky a nosili je Zoltánovi.
 
V první půlce hry se na bojišti stalo opravdu mnoho, asi vyzdvihneme dobytí žluté vlajky, které bylo bleskurychlé, následné útoky na varny drog a závěrem bitka o barák, kde se střílelo asi nejdéle. Hra byla díky tomuto dle mého nazoru krásně vybalancovaná, nicméně jsem si všímal, že žlutí hráli spíš po killech, než po plnění úkolu. Chvilku jsem se zvědavostí sledoval skupinku pár žlutých, která absolutně neřešila, že kolem nich jsou asi čtyři žluté kartičky a raději se začala honit s červenými, aspoň mají kluci ponaučení pro příště.

V druhé polovině hry se naopak žlutí opět opřeli do boje a začali tlačit na červené, díky tomu získali dvakrát vlajku a dostávali se do dominantní pozice, skoro by se dalo i říct, že dobyli celou mapu.
Bohužel i přes jejich snahu, červení našli rakety (které byly v závěru anulovány kvůli špatným instrukcím scénáře) a po půlhodinové bitce hra skončila. Červení vyhráli a Žabáci si tímto připisují další victory point.
 
V závěru bych chtěl také poděkovat fotografovi Janu Zalskému, který nafotil celou akci opravdu profesionálně.
Konec kvákání – Radar Morty
 
©
PšENDa
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky