Zimní válka 2016 - Airsoft Team Žabaři

Ústí nad Labem
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zimní válka 2016

Reporty

Dne 16.4.2016 se konal další ročník ze série Zimní válka, pod záštitou klubu Airsoft Battles. Této akce se zúčastnili Žabáci: Vojta, Hery, Endy, Pšenda, Morty, Zobák, Pepa a spřátelený tým SOG ve složení: Radek, David, Kubajs. V tomto složení jsme byli členy žlutého týmu. Místo konání byly Bohatice – Mimoň. Scénář jako takový ze začátku vypadal trochu chaoticky, vzhledem k tomu, že se i před akcí několikrát změnil. Nicméně základem akce byl domination mod. Tedy udržet vlajku po co nejdelší dobu v držení svého týmu. Akce se účastnilo celkem 230 lidí.
 
Původní plán scénáře počítal se 6 body (co bod, to hodina),  časová prodleva mezi přesuny a uspořádáním dalšího boje si nakonec vzala za své a nakonec se bojovalo pouze o 4 body, což vůbec nebylo na škodu. Prostory byly pro tuto bitvu naprosto dokonale vybrané – členitý lesík s pár cestičkami a řopíky. Proto se o každý bod bojovalo opravdu s plným nasazením.
 
 
První hodina boje byla dle meho nazoru lehce nevyrovnaná, červení měli výhodu terénu a vlajku na své straně. Tento první zápas tedy dopadl jednoznačnou výhrou pro červené. Hold žlutí potřebovali nějakou tu chvilku na to, aby se rozhýbali.
O druhý bod se bojovalo s mnohem větší vervou. Začátek hry měli dominovaný opět červení, nicméně jednotky žlutých je chytře vzali do kleští a opatrně postupovali dopředu. Žabáci s jednotkou SOG s účastnili útoku na pravé straně (dominantou středu byla neprůchodná skála), kde nepřítele pomalu zatlačili zpátky odkud přišel. Díky těmto systematickým útokům přišlo první ovoce, žlutí získali vlajku a udrželi ji do konce druhé etapy.
 
Třetí bod byl pro změnu terénem kde měli žlutí výhodu. Vlajka sice měla umístění na straně červených, nicméně krycí pozice žlutých měla jasnou výhodu rozhledu. Atmosféru celé této etapy zároveň začal podtrhova deštík, který se spustil. V tomto bodě se vlajka měnila hned několikrát, ovšem po půlce hry zůstala žlutou. Zcela narovinu mohu říct, že za zásluhy Žabáků a kluků ze SOGu. Naprosto dokonale jsme předvedli držení linie tam, kde ostatní jen vyčkávali za linií nic neděláním.
 

A závěrečný bod? Asi nejlepší z celé akce (tedy pro žluté). To co se stalo, mohu označit asi jako nejrychlejší útok elitní zásahovky na světě. Nevěříte? Uvěříte.
Čtvrtým bodem byla vlajka umístěná přímo na řopíku, který měl rozhodující pozici na přímém středu hrací plochy, mezi spawnem červených a žlutých. Žabáci a SOGové navrhli jednoduchý plán, který až do konce hry rozhodl o výsledku – bleskurychlý nájezd na řopík a okamžité utvoření linie.
Upřímně, způsob jakým se to stalo by asi bořil mýty příruček jednotek rychlého nasazení. V jednoduchosti jsme řopík zabrali během dvou minut a drželi ho i s vlajkou do konce hry, kdy červení byli tímto zákrokem tak frustrovaní, že jen resignovaně chodili „na porážku“ k levé linii kde se bojovalo nejvíce.
 

Za mě mohu tedy říci, že akce byla provedená na jedničku a že jak Žabky, tak kluci ze SOGu si ji náramně užili. Určitě se budeme těšit na další akce, které pro nás Airsoft Battles připraví.
 
 
 
 
Konec kvákání 
 Radar Morty
 
 
 
©
PšENDa
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky